Hakkımızda

 

 Tel : 0507 768 0 532  

Tatil köyümüz, 25 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olup 25 dönüm arazinin 7 dönümü binalardan diğer alanlar ise tamamen yeşillendirilmiş ve ağaçlandırılmış olarak yapılandırılmıştır.
Sitemiz Adana Havaalanına 150 Km, Mersin'e 75 km, Silifke ve Kızkalesi’ne 20 km uzaklıkta olup Silifke’ye bağlı Arkum mahallesindedir.
Ülkemizde doğal koruma altına alınmış bölgelerden Göksu Deltası alanı içerisindedir. Göksu Deltası dünyada ülkemizin de altına imza attığı Ramsar sözleşmesi ile korunan ve Kuş Cennetinin de içinde bulunduğu koruma bölgesi içerisindedir.

Koruma altına alınan bölgede göçmen kuşlar, nesli tükenmekte olan bitki ve kuş türü yaşamaktadır. Ayrıca Caretta Carettaların üreme alanıdır. Bundan dolayı bu bölgede yapılaşma genellikle denize 300 ila 700 metre mesafede imarlandırılmıştır. Tesisimiz Göksu Deltası ve Kuş Cennetine 5 km mesafededir.

Atakent (Susanoğlu) Taşucu arasındaki kumsalın uzunluğu yaklaşık 26 km'dir. Bu mesafede bulunan sahil tamamen ince kumdur ve 50 ila 80 metre genişliğe sahiptir. İnsan boyunu aşmadan denizin içerisine doğru yaklaşık 50 metre yürüyebiliyorsunuz. Tesisimiz 26 km olan bu kumsalın tam ortasındadır.
HAVUZ
sitemizin içerisinde yetişkinler ve çocuklar için geniş yüzme havuzu mevcuttur.

Havuz 20x10 metre çapında olup 1.30 derinliğindedir. Çocuklar için ayrılan kısım ise 5x3 metre olup 70 santimetre derinliğe sahiptir. Havuzumuzun etrafı müşterilerimizin güneşlenmesi ve dinlenebilmesi için şezlong ve şemsiyelerle donatılmıştır.

KUMSAL VE PLAJ

Mükemmel bir sahile, ince kuma ve denize sahibiz. Tesisimiz denize yakınlık olarak ilk imarlı parsel olup denize uzaklığı 500 metredir. Bu mesafe üzerine denize kolay ulaşım için etrafı ağaçlandırılmış yolu mevcuttur. Etrafımızda az sayıda yazlık konut olup, sessiz sakin ve dinlendirici bir yerdir. Deniz kenarında kafeterya, soyunma ve duş kabini, kum voleybol sahası, deniz bisikleti, kayık, kano, atv, şezlong ve şemsiyelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca tesis bünyesinde isteğe bağlı olarak yat turu düzenlenmektedir. Tesisimizden denize araçla, motosikletle ve bisiklet ile gidiş geliş bulunmaktadır. Ayrıca tesis içerisinde otopark bulunmaktadır.

AKTİVİTE

Tatil köyümüz içerisinde; büyükler ve küçükler için, restoran, açık ve kapalı bar, açık ve kapalı oturma alanı, 2 adet çok kullanımlı salon, açık ve kapalı oyun salonu, gece kulübü veya disko bar, alışveriş marketi, çocuk parkı, spor aletleri, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu ve ofisler mevcuttur.

Tesiste yılın 4 ayı ve diğer aylarda hafta sonları canlı müzik yapılmaktadır.

 

TARİH VE KÜLTÜR

Tesisimiz; Tarih ve kültür zengini olan Mersin ilinin içinde barındırdığı görülmesi gereken birçok değerlere yakın mesafededir.

Bunlardan bazıları Ayatekla kilisesi, Cennet Ve Cehennem Mağaraları, Astım Mağarası,  Kızkalesi, Üç Güzeller Müzesi, Uzuncaburç, Adam Kayalar, Kanlı Divane, Anfora Müzesi, Olba Antik Kenti, Mezgit Kalesi, Silifke Kalesi, Demircili Anıt Mezarı ve çok sayıda mesire alanlarından oluşmaktadır. Gezi alanları içerisinde bu önemli değerleri yakından görebilme şansı yakaladığınız gibi, Cennet- Cehennem arasında yapılan deve turlarına ve Silifke Göksu nehri üzerinde düzenlenen Rafting aktivitelerine katılarak güzel anılarla ayrılabilirsiniz.

Tarihi ve kültür güzelliklerinin yanı sıra küçük adacıkları içinde barındıran Tisan, Taşucu, Altınkum ve Atakent arasında günü birlik düzenlenen mavi yolculuk yat turlarına katılabilir, otelimize talepte bulunarak size temin edilen servislerle bu turlarda güzel bir gün geçirebilirsiniz.